КИЇВ. 6 червня. УНН. Ціни на електроенергію з 1 липня, коли введуть новий енергоринок, можуть підскочити у 2,5 раза. Таку думку в коментарі УНН висловив експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко.

Из-за ряда нерешенных системных вопросов полноценный запуск нового рынка электроэнергии, намеченный на 1 июля, будет преждевременным.

Такое мнение в ходе круглого стола, проведенного по инициативе Европейской Бизнес Ассоциации (ЕБА) высказал член Еврокомиссии, руководитель направления "Энергетика и окружающая среда" Торстен Воллерт, пишет РБК-Украина.

Застосування затвердженого урядом порядку компенсації різниці між ціною електроенергії для населення і її ринковою ціною в новій моделі енергоринку призведе до зростання цін для непобутових споживачів на 40-50%, щоб уникнути колапсу ринку порядок повинен бути змінений.

У рамках взятих на себе міжнародних зобов'язань Україна повинна реформувати свій енергетичний сектор відповідно до вимог Третього енергетичного пакета.

У квітні 2017 року парламент ухвалив закон "Про ринок електричної енергії", основні статті якого почали діяти на початку 2019 року.

Основна зміна — у споживача з'являється право вибору постачальника послуг, тож покупець зможе укласти угоду з продавцем дешевшої електроенергії. З огляду на суперництво, у споживача потенційно з'являться різні варіанти вибору тарифу.

Наприклад, якщо людина на дачі користується електрикою тільки у вихідні, то постачальник може запропонувати низький тариф на поставку в суботу й неділю. За погодженням із споживачем постачальник також зможе дистанційно управляти споживанням, наприклад, вимкнути кондиціонер. Так цей ринок працює в ЄС.

Глава «Укренерго» повідомив про наслідки старту нового ринку електроенергії з 1 липня для ціноутворення на електроенергію.