Утеплення огороджувальних конструкцій
Огороджувальні конструкції – це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергозберігаючі фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення.
Утеплення конструкцій, які відкриваються
Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете замінювати вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо.
Встановлення індивідуальних (модульних) теплових пунктів з регулюванням кількості теплоносія, який подається
Після якісних утеплювальних робіт може виявитися, що Вам просто не потрібна та кількість тепла, яку постачає централізована мережа. І тому Ви знову будете випускати тепло назовні, але тепер не через протяги, а через відкриті вікна. Цю проблему допоможе вирішити встановлення термостатичного вентиля на радіатор, який дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі або окремій кімнаті. «Як його поставити?» – читайте у відповідному розділі.
Висновок:
Високі показники затрат енергії для збереження комфортної температури в домі свідчать, що проблеми в Україні не тільки з енергоспоживанням. Це питання як і конкретних моментів утеплення, так і самосвідомості людей (задумайтесь, як часто Ви залишаєте техніку «в режимі очікування», чи купуєте класичну лампочку замість світлодіодної?).